25 март – ден на търпението

СУ “Св. Паисий Хилендарски” с. Микрево отбеляза с различни мероприятия ” Деня на търпението”
На 23.03.2017 г . в градинката на училището бяха засадени храсти с идеята да бъдем по търпеливи един към друг. Ученици от 1 до 5 клас рисуваха на асфалт с тебешир в двора на училището. На дъските в класните стаи на 24.03.2017 г. бе изписано с едър шрифт 25 март- ден на търпението и  послание за търпението на класа. В началото на всеки час в рамките на 3 минути учителите обясниха каква е необходимостта от разбирателство, търпение и колко е важно да изслушваме и уважаваме мнението на другия. Ученици от училището изработиха табла за търпението. Бяха поставени на всички ученици, учители и персонал в училището гривни с мото ” Търпението – сила и разум”. На двора в училището се проведе празник на търпението.