Daily Archives: 16/09/2017

Добре дошли на всички на първия учебен ден!

DSC06975-001

Първият учебен ден е един от любимите ни дни  още като деца. Години наред се опитваме да помогнем на хиляди деца да усетят магията на откриването на нови знания, забавления и приятели в училище. Искрено се надяваме да го постигаме и да продължаваме с мисията си.
На 15 септември празнува цяла България:онези, които тепърва ще влязат  в училище и тези,които за пореден път ще прекрачат школския праг, но пораснали с едно лято, копнеещи да видят старите си приятели, да седнат на чиновете, опазили тайните им, да вдишат въздуха на класната стая, натежал от теореми, формули,разкази, дати; от смях и лудории.
Огромно е вълнението  на родителите, тъй като тази дата им спомня неповторими трепети, връща ги към  най-безгрижните и щастливи дни от живота им, спомня мечтите, идеалите на детството и юношеството, а в детето до себе си те влагат надеждите за прекрасни дни. И тръгва младостта на България към училище -пременени, усмихнати големите и малки ученици. За тях са песните, танците, подаръците, изненадите –като добри орисници всички им пожелават здраве, сили, постоянство, амбиция успехи в овладяването на знанията.
След няколко минути всички ще чуем  гласа на звънеца.За петокласниците той е като покана и обещание, като възвестяване на ново начало, на нов етап в живота им.
Уважаеми родители , отглеждайте и възпитавайте децата си, напътствайте ги. Благодаря Ви, че ни  ги поверихте .
А вие скъпи колеги не забравяйте мисията си на учители и просветители, направете така, че заедно да градим нашите ценности. Не преставайте да търсите и да преоткривате талантите у нашите деца и да ги развивате. Носете с чест името учител.
Желая ви здраве, духовни сили и упоритост и заедно да се преборим с трудностите и да получим заслуженото удовлетворение от добре свършената работа. Нека Любовта и успехите на нашите ученици бъдат най-ценния дар за труда ни!
А вие ученици учете се , защото  без наука няма сполука. Уважавайте вашите учители и черпете с пълни шепи от тях знания и мъдрост. Мечтайте и сбъдвайте мечтите си!
Мили първокласници от днес ви вече сте ученици и за първи път ще прекрачите прага на родното училище, ще се срещнете с нови приятели и вашите учители , учете се и силно вярвайте , че ще успеете. Вярвайте и се доверете на вашите учители.
Пожелавам ви незабравими дни , успешно обучение и вълнуващи преживявания!
Бъдете здрави и се обичайте.
На добър час на всички ученици ! Пожелавам Ви много успехи и много шестици .Бъдете благословени!

Лиляна Велкова
Директор на СУ “Св.Паисий Хилендарски”