145 години от обесването на Васил Левски

На днешния ден България губи един от най-смелите си герои, оставил светла диря в народната памет.

Днес 19 февруари 2018 г . учениците от СУ „Св.Паисий Хилендарски“, с.Микрево отбелязаха 145 години от обесването на Васил Левски. В памет на Апостола на свободата в училището се проведе турнир по футбол и рецитал.
Турнирът се проведе в четири възрастови групи. Всички се бориха достойно, но както във всяко състезание има победител.
В днешното мероприятие на първо място се класира отборът на седмите класове, на второ място отборът на шестите класове и на трето място отборът на петите класове. С поощрителна награда остана отборът на осми клас.
Директорът г-жа Велкова награди всички отбори с футболни топки, като пожела на всички ученици да бъдат добри и достойни граждани, както Великият българин – Апостолът на свободата.