„Тютюнопушенето заплаха за здравето и развитието“

На 30.04.2018 г. се проведе интерактивно обучение за вредата от тютюнопушенето проведе експерт от РЗИ – гр.Благоевград, госпожа Милка Данчова. Съвместната инициатива на училището и здравната инспекция имаше за цел да обясни на учениците как тютюнопушенето се отразява върху здравето на хората. Госпожа Данчова проведе беседа на тема: „Тютюнопушенето заплаха за здравето и развитието“, онагледена с мултимедийна презентация. Активни и пасивни пушачи от педагогическия персонал  имаха възможност да им бъде измерено нивото на въглероден оксид в издишания въздух и количеството на карбоксихемоглобин в кръвта с апарат  Smokerlyzer.