“Фестивал на етносите” в залата на читалище „Братя Миладинови”

На 30.03.2018 г.  групите по интереси по Проект BG05M2OP001-2.004-0004 „Развитие на способностите на учениците и повишаване на мотивацията им за учене чрез дейности, развиващи специфични знания, умения и компетентности (Твоят час)“ и Проект „Междукултурни умения за лична ефективност, толерантност и инициативност”, финансиран от Центъра за образователна интеграция на децата и учениците от етническите малцинства Договор № БС– 33.16-2-002/ 03.10.2017 г. КП 33.16-2017, проведоха „Фестивал на етносите”.
Фестивалът бе посветен на най-големия християнски празник Великден и Международния ден на ромите в седмицата преди двата празника и съвпадащи с честванията, свързани с празника на община Струмяни.
Залата на читалище „Братя Миладинови” в с. Микрево бе препълнена с ученици, родители и гости. Учениците показаха завидни музикални, танцови и артистични умения с новите костюми, закупени по проект „Твоят час”. Получи се един прекрасен празник изпълнен с много настроение и творчество.
В малката зала на читалището пък бе подредена изложба от изделия, изработени от групата по интереси „Сръчни ръчички” и ученици в училището. Същата ще бъде изложена и на 7-ми април, когато община Струмяни ще чества своя празник.