Daily Archives: 03/04/2018

Без цигарен дим сред природата!

На 03 април 2018 г. осъществихме очакваната  с огромно нетърпение екскурзия до Самуилова крепост, където учениците се разходиха из красивия комплекс като нашата  основна цел беше насърчаването на здравословния начин на живот сред природата без цигарен дим.

Работна среща в Спишска Нова Вес – Словакия по проект „Да бъдем заедно чрез митове и легенди в Европа”- „Let’s MYTH together!“

На 12.03.2018 г. учениците Кристиан Митрев, Ивелина Панкова и Симона Христова и учителите Красимира Янева, Симо Паров и Божидар Харисков от СУ ”Св. Паисий Хилендарски” с. Микрево, съвместно с ученици и учители от Полша, Литва, Италия и Португалия посетиха училище ZS Nad Medzou в Спишска Нова Вес – Словакия , където бяха официално посрещнати от директора на училището с музикално-артистична програма, представена от учениците , а след това официално посрещнати и от кмета на града.

На 13.03.2018 бе проведена първата работна среща в училището, по време на която са представени предложенията за лого на проекта от всички държави-участници: Полша, България, Италия, Литва, Португалия, Словакия. Координаторите обясняват  идеите, които са представени в предложенията за лого. В дискусията участвали  всички учители и координатори, които присъстват на срещата в Словакия. След проведеното гласуване за лого на проекта е избрано предложението на Полша.

Пътуването  в Словакия продължава и с посещението на  природен парк Високи Татри и  курортното селище HREBIENOK– къщите с  изложба на ледени скулптури и  природо-научния музей, който представя растенията и животните, срещащи се  в природен парк Високи Татри.

На 14.03.2018г. са представени пред всички участници легендите на отделните страни. Представянето е направено от учениците. Участниците в срещата посещават  и Левоча и исторически места и забележителности, свързани с легендите, характерни за региона на Спишска Нова Вес-  катедралата Свети Якуб с най-големия дървен иконостас в света, къщата музей на Майстор Павел, градския исторически музей.

Проведена е и работна среща, на която са обсъдени работната програма за предстоящата среща по проекта в Литва, както и дейностите, които трябва да бъдат реализирани преди срещата в Литва.

Посещението продължило с град Кошице, където е посетена и катедралата Света Елизабет, която е най-голямата катедрала в Словакия.

А преди заминаването са  връчени сертификатите за участие в срещата и дейностите по проекта на всички участници, като на последната проведена работна среща по проекта в училището в Спишска Нова Вес – Словакия, на която е направен и  анализ и оценка на проведените дейности по проекта в Словакия.