Daily Archives: 12/04/2018

„Децата и гората на България за бъдещето на зелена Европа”

Tова е мотото, под което преминава традиционната Седмица на гората през 2018 година. На територията на община Струмяни, под вещото ръководство на временно изпълняващ длъжността директор на ТП „ДГС” Струмяни – инженер Людмила Начева се организира засаждане на тополи покрай река Струма. С голям ентусиазъм се включиха ученици от СУ „Св. Паисий Хилендарски”, които собственоръчно засадиха фиданките от топола. В началото, госпожа Начева изнесе пред учениците увлекателна беседа за тази благородна инициатива. Служителят в ТП „ДГС” Струмяни – господин Йордан Велков беше подсигурил за всяко дете по едно дръвче, като пожела на малките залесители и за напред да полагат грижи за тях. На края за добра свършена работа госпожа Начева награди учениците с тениски и пликчета с лакомства.

В незабравимо преживяване се превърна днешната среща на учениците с природата.