„Какво научих за вредата от тютюнопушенето?”

На 08.05.2918 година проведохме открит урок  на тема: „Какво научих за вредата от тютюнопушенето?”.  Учениците премериха знания, отговаряйки на тематични въпроси. В оспорвана надпревара показаха знания и споделиха интересни исторически факти, свързани с тютюна и вредите от пушенето. Учениците  споделиха своите синтезирани послания, до които достигнахме сами, работейки по проекта, написани като флайери:  „Не на цигарите!  Цигарите убиват! Цигарите са зло!  Не пушете!  Изберете живота!  „Да” на живота ! Учениците представиха своята презентация за вредата от тютюнопушенето и „Защо не трябва да пуша?”.  Учениците представиха своето виждане по проблема и убедиха присъстващите в залата, че да се пуши е много вредно. Отговорихме на много въпроси като:  до какво води тютюнопушенето и какви са най-сериозните заплахи за здравето, които причинява  този опасен порок и какъв е финансовия ефект от купуването на цигари за техните семейства.