Ученето е забавно

images

На 09.10.2019 г. ученици от СУ „Св.Паисий Хилендарски“, с. Микрево споделиха идея за забавно учене пред своите преподаватели, което е и дейност по програма „ Еразъм +“ – „Връзки между различни теми и учебни предмети: Ние се справихме“. В началото учениците изслушаха информация презентирана от техни учители и педагогическия съветник в училището на тема : „Да се храним здравословно“, след което показаха знания за здравословните и нездравословните храни, техните полезни и вредни качества за човешкия организъм.

На края в забавната част, учениците представиха своите кулинарни и творчески възможности, като някои от тях направиха салати от плодове и зеленчуци, а други редиха пъзели. По този начин учениците показаха придобитите знания и междупредметни връзки по различни предмети – човекът и природата, технологии и предприемачество, биология и здравно образование и гражданско образование.