Работна среща по проект № 2019-1-IT02-KA229-062153 „Ние се забавляваме” се проведе в Рагуза, Италия

В периода от 17.11.2019 до 23.11. 2019 екип от СУ „Св. Паисий Хилендарски”, с. Микрево посети училище “Francesco Crispi”, град Рагуза, Италия за участие в работна среща по проект № 2019-1-IT02-KA229-062153 „Ние се забавляваме”. В екипа от България участваха заместник директорът, координаторът на проектаи педагогическият съветник и член на екипа.

Официалното откриване на срещата се проведе в залата в училището“Francesco Crispi”, където бяхме приветствани от координатора и от директора на училището.

Програмата продължи с представяне на учителите от училищата-партньори, а координаторите от всички училища от Италия, България, Турция, Полша, Румъния показаха презентации за училището, образователната система и населеното място.

По-късно делегацията бе посрещната от кмета на град Рагуза в общината, а на следващият ден и от областния управител на Рагуза.

През следващите дни бяха проведени работни срещи по проекта и посетени различни архитектурни обекти част от световното културно наследство на ЮНЕСКО. Ученици от екипа показаха на делегацията как се забавляват в час по география, а ученици от началното училище занимателни игри в почивките между часовете.

На срещитебяха представени дигиталните платформи, които ще се ползват в работата по проекта – „Kahoot”, вариант на уебсайт и блог на проекта, разпределени бяха задачите и отговорностите на всички участници в проекта, обсъдиха се идеи и правила за управлението на проекта.

По време на цялата среща партньорите по проекта успяха да споделят своя опит, да подобрят английския си език, да си сътрудничат и да опознаят културата на друга държава.