Daily Archives: 02/06/2022

Работна среща в Турция по проект „Ние се забавляваме“ №2019-1-IT02-KA229-062153_4

nie

Проект  „Ние се забавляваме“ №2019-1-IT02-KA229-062153_4

Информация за проведената работна среща в Турция

В периода от 22.05.2022 до 28.05.2022 екип от ученици и учители от СУ „Св. Паисий Хилендарски“, с. Микрево взе участие в работна среща в Тузла / Истанбул Турция. Срещата беше заключителна среща по проект „Ние се забавляваме“ №2019-1-IT02-KA229-062153_4 по програма „Еразъм +“.

На 23 май гостите бяха официално посрещнати в училище Tezer Taskiran Ortaokulu с програма, представена от учениците от Турция.

Дейностите продължиха с разглеждане на училището, посещение на кмета на район Тузла, разглеждане на пристанището и посещение на търговски център. След това учениците участваха в спортно-занимателни дейности.

На 24 май програмата започна с практически занимания. Учениците изработваха музикални инструменти от рециклирани материали.

Беше проведена среща на координаторите, на която бяха обсъдени начините за разпространение на резултатите и дейностите по изготвянето на финалния отчет.

Програмата продължи с екскурзия до Принцовите острови.

На 25 май посетихме двореца Dolmabahce и площад Таксим. Посетихме и кулата Галата. На 26 май посетихме пазара на подправките, парк Gulhane, площад  Sultanhamet, джамията Hagia Sophia.

Програмата продължи с посещение на площад Беязид и големия базар.

На 27 май учениците и учителите имаха съвместна практическа работа – създаване на песен за проекта и музикална композиция.

След това учениците от всички училища от участващите държави представиха традиционни носии и песни.

Програмата продължи с караоке парти и връчване на сертификатите за участие. По-късно учениците имаха спортни занимания в парк Selale.

На 28 май гостите отпътуваха за България.

Участници в срещата от училището ни бяха четирима учители и двама ученици от 6 „б“ клас.

Училища – партньори:

Istituto Comprensivo “Francesco Crispi”, Ragusa, Италия – координатор

СУ „Св. Паисий Хилендарски“, с. Микрево

Szko?a podstawowa im. Jana Paw?a 2 w Kupnie, Полша

Scoala Gimnaziala “Nicolae Tomovici Plopsor”, Plopsoru, Румъния

TEZER TASKIRAN ORTAOKULU, Tuzla – Istanbul, Турция

Проект №2019-1-IT02-KA229-062153_4 е финансиран по програма „Еразъм +“ и публикацията отразява само личните виждания на авторите и участниците. Европейската Комисия и Програма „Еразъм+“ не носят отговорност за съдържанието на публикацията, както и за използването на съдържащата се в нея информация.