Официална визита в Катания по проект № 2017-1-PL01-KA219-038748_3 на тема „Да бъдем заедно чрез митове и легенди” по програма „Еразъм +”.

В периода от 04.11.2018 г. до 08.11.2018 г. пет училища участващи в проект № 2017-1-PL01-KA219-038748_3 на тема „Да бъдем заедно чрез митове и легенди” по програма„Еразъм +”. Най-напред на 05.11.2018 г. посетихме училището San Giovanni Bosco гр. Катания – Италия и бяхме официално посрещнати и приветствани от екипа на проекта и учениците с прекрасно шоу. След това ни представиха   училището, като направихме обиколка на училището , организирана от учителите домакини, а след това координаторите, директорите и учителите проведоха среща с представители на училищната общност.
Участвахме в официална конференция в училището по дейностите от проекта и съвместната работа на директорите и координаторите.

Планирахме съвместно партньорските дейности, представяхме и обсъждахме резултатите от дейностите по проекта и съгласувахме на дейностите и стъпките относно предстоящата работа по проекта.

Всички партньори се срещнахме с представители на училищната общност в „Istituto Comprensivo San Giovanni Bosco”. Като делегати посетихме часовете и усетихме европейското културно разнообразие. На учителите беше дадена възможност да обогатят техните практически и теоретични познания относно различни методи на преподаване и планиране на дейности в учебните часове.

По време на посещението в Катания координаторите се изказаха за положителното влияние на дейностите по проекта върху ученици, учители и заинтересовани страни. Запознаха ни с подготовката и планирането на следващата среща за обучение, учене и преподаване /мобилност с обмен на ученици/ в Португалия.

Бяхме поканени и посрещнати от специалиста по образование в община Катания. Срещнахме се с представители на отдел „Образование” и администрацията в общината.

Имахме и възможност да видим от близо вулкана Етна на учебно посещение с цел цялостна програма на посещения с водач /екскурзовод/, като място със специален интерес, свързано с темата на проекта – митът за огъня и за Тифео. Училището-домакин ни показа места с културна стойност, които посетихме, като за водачи се включиха експерти по културното наследство, които представиха на координаторите и друга гледна точка, свързана с културата и историята на Италия и Сицилия.